koscian na sygnale

koscian na sygnale
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

rp_urlop6.jpgStarożytny Egipt od zawsze fascynował badaczy. Archeolodzy chcieli poznać fenomen piramid. Te monstrualne budowle fascynowały ich i przerażały jednocześnie. W końcu to tak naprawdę miejsce pochówku możnych faraonów. Panów starożytnego świata, którzy jednym skinieniem ręki decydowali o życiu, bądź śmierci setki tysięcy ludzi.

Zresztą powstały one z niewolniczej pracy rąk ludzkich. Niewykształceni, ciemni robotnicy, byli tylko trybikiem w machinie wyzysku. Na ich trudzie przy budowie kolosalnych budynków najwięcej skorzystały wysoko postawione grupy społeczne Egiptu i kapłani. Biedni ludzie, którzy nie pochodzili z zamożnych rodzin, musieli pracować w pocie czoła.

Przy czterdziestostopniowym upale na pewno nie chcieli wypruwać sobie żył. Nie mieli jednak wyjścia. Za nieposłuszeństwo zostali ukarani chłostą przez zarządców budowy. O tym dzisiaj się jednak nie wspomina. Obecnie turystyka do krajów egipskich rozkwita. Miło jest zrobić sobie fotkę na tle piramid czy pojeździć na wielbłądzie. To taka miejscowa atrakcja.

——————————
źródło: bonusiki.pl

Pozostałe teksty o turystyce i rekreacji:

about author

admin

related articles

Sonda:

Czy Kaszuby to dobry kierunek dla osób zainteresowanych agroturystyką?

View Results

Loading ... Loading ...

Nowe opinie:

Zobacz także:

  • Agroturystyka na Mazurach dla rodzin z dziećmi

    Radość dla całej rodziny Chcesz zobaczyć dużo przyrody, a natura zawsze wywoływała w Tobie zachwyt swoim pięknem? Dla ciebie jest las i park w centrum, ale nie lubisz miasta, wolisz wieś? Może czas pomyśleć o tym, aby udać się na wypoczynek poza zatłoczonym centrum? Skorzystaj z tego pomysłu i pojedź jako turysta, gdzie czeka na…

    Read more