kebab kościan

kebab kościan
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

podroze (61)Grecja to bardzo popularny kierunek turystyczny. Można tam zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Jednym z nich jest Santorini, czyli wyspa, na której teren jest bardzo nietypowo ukształtowany, ponieważ jest w rzeczywistości olbrzymim kraterem, który powstał po trzęsieniu ziemi i wybuchu wulkanu ponad 3500 lat remu. Z tego też powodu, dawniej Santorini nazywano diabelską wyspą i wierzono, że mieszkają tam wampiry.

Santorini znajduje się w archipelagu Cyklad, liczącym 211 wysp. Położona jest niedaleko południowo- wschodnich wybrzeży Grecji. Stolicą tej wyspy jest Thira, znajdująca się oczywiście.. na krawędzi klifu, dzięki czemu jest tak malownicza i urokliwa, a widok na morze, jaki roztacza się stamtąd jest po prostu niesamowity.

Klimat jaki tam panuje można określić tylko jednym słowem: rajski. Nic dziwnego zatem, że turystyka w tamtym miejscu rozwija się znakomicie, a liczba gości jest niezmiennie wysoka. Widok domów zbudowanych na wysokich klifach, to pierwsze skojarzenie związane z tą wyspą i najczęstszy obrazek z pocztówek i przewodników turystycznych.

Pozostałe teksty o turystyce i rekreacji:

about author

admin

related articles

Sonda:

Czy Kaszuby to dobry kierunek dla osób zainteresowanych agroturystyką?

View Results

Loading ... Loading ...

Nowe opinie:

Zobacz także:

  • side kościan

    Niedrogi hotel Dzień w Krakowie powoli dobiegał końca. Jako zainteresowany tym miastem turysta, zwiedziłem wszystkie najpiękniejsze zabytki. Byłem bardzo dumny z tak produktywnego wykorzystania czasu. Wszystko się zmieniło, gdy doszedłem na dworzec. Okazało się, że dziesięć minut wcześniej odjechał mój ostatni pociąg do Katowic. Następny pociąg odjeżdżał dopiero w godzinach porannych. Postanowiłem poszukać taniego schroniska…

    Read more