kościan wielkopolskie

kościan wielkopolskie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

turystyka (18)W naszych czasach, jesteśmy w stanie przemieścić się na drugi koniec globu, w przeciągu nawet jednej doby. Można zwiedzić cały świat, dzięki połączeniom lotniczym i morskim. Od wielu lat, turystyka jest jednym z najprężniej rozwijającym się sektorów gospodarki w skali światowej. W wielu państwach, to podstawowe źródło dochodu mieszkańców. Bywają też kraje, gdzie dochód państwa jest generowany wyłącznie z przemysłu turystycznego.

Sektor ten obejmuje wiele obszarów działalności, np. zakwaterowanie. Mogą to być różnego typu hotele, motele, pola namiotowe, pensjonaty, sanatoria, czy kempingi, oraz indywidualnie wynajmowane pokoje. Inną działalnością, związaną z tym przemysłem jest gastronomia, oraz kultura i rozrywka. Sektor turystyczny, to także działalność wszelkich pośredników organizujących nasze podróże, np. agencje turystyczne, usługi w zakresie rezerwacji, itp. Jest to właściwie cały kompleks wzajemnie ze sobą powiązanych przedsiębiorstw, oraz usługodawców, zaspokajających potrzeby turystów.

Pozostałe teksty o turystyce i rekreacji:

about author

admin

related articles

1 Comment

  • agroturystyka mazowieckie

    poniedziałek, Kwiecień 4th, 2016 at 02:25

    Przede wszystkim fajne zdjęcia na blogu.

Sonda:

Czy Kaszuby to dobry kierunek dla osób zainteresowanych agroturystyką?

View Results

Loading ... Loading ...

Nowe opinie:

Zobacz także:

  • Wyjazdy narciarskie

    Ferie zimowe 2011 spędzę na nartach. Choć lato jeszcze w pełni, to ja zarezerwowałam już wyjazdy narciarskie na sezon zima 2010/2011. I tak ferie zimowe 2011 spędze na nartach we Włoszech, Francji, Szwajcarii i Norwegii. Już się nie mogę doczekać na początek sezonu w zaśnieżonym ośrodku narciarskim. Wyjazdy narciarskie do Europy to dobra okazja na…

    Read more