Jukatan ? Meksyk

Jukatan ? Meksyk
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

tanie noclegi (7)Jukatan przyciąga turystów przede wszystkim wspaniałe pozostałości po miastach cywilizacji MAJÓW. Szacuje się, że w obecnych czasach żyje około miliona potomków ludzi, którzy wybudowali te miasta.
Na Jukatanie średnia roczna temperatura powietrza wynosi około 30 stopni Celsjusza, a wybór pory roku, kiedy najlepiej się tam wybrać zależy od opadów deszczu: pora deszczowa trwa tam od połowy maja do końca października a pora sucha trwa od grudnia do kwietnia.
Oprócz wspomnianych już ruin miast Majów na Jukatanie warto odwiedzić Canotes Dzitnuo i Samula czyli dwie bardzo efektownie prezentujące się, podświetlone jaskinie, w których są dwa jeziorka o pięknej turkusowej wodzie, gdzie można pływać do woli. W jaskiniach można podziwiać także formacje naciekowe, między innymi wspaniałe stalaktyty.
Od stycznia do marca, w niedużej wiosce Xocen odbywają się niezwykłe spektakle Teatro Maya, w których udział bierze około 300 aktorów, a między czerwcem a wrześniem można obserwować (a nawet popływać między nimi) ogromne rekiny wielorybie?

Pozostałe teksty o turystyce i rekreacji:

about author

admin

related articles

Sonda:

Czy Kaszuby to dobry kierunek dla osób zainteresowanych agroturystyką?

View Results

Loading ... Loading ...

Nowe opinie:

Zobacz także:

  • kościan noclegi

    Wyżywienie na agroturystyce Każdy człowiek musi regularnie coś spożywać, nawet wtedy, gdy jest na swoich wakacjach. Jeśli więc jego celem podróży jest agroturystyka, zaczyna się zastanawiać, czy sam będzie musiał przygotowywać dla siebie posiłki. Jak więc to jest z wyżywieniem na agroturystyce? Wszystko zależy tutaj od rodzaju danej agroturystyki. Jednak większość z nich oferuje swoim…

    Read more