A gdybym zaoferował Ci pomoc w uzyskaniu dotacji?

Nawet pewnie nie zdajesz sobie sprawy z tego ilu jest doświadczonych doradców, którzy oferują skuteczną pomoc w uzyskaniu dotacji. Tak naprawdę są ich w naszym kraju tysiące. To osoby zatrudnione w różnych firmach doradczych i konsultingowych. Znaleźć je można bez problemu w każdym większym mieście, bez trudu napotykając się na ogłoszenia. Zanim jednak zdecydujemy się na współpracę z jedną z tych osób, czy też daną firmą – warto jest sprawdzić referencje i to, jaki jest rzeczywiście procent wniosków zwieńczonych pozyskaniem dofinansowania z dotacji. Zdarzyć się, bowiem może, że doradca roztacza przed swoim klientem wizję, która nijak ma się z rzeczywistością. To oszuści, których trzeba się wystrzegać. Nie dość, bowiem, że stracimy pieniądze na opłacenie ich usług, to dodatkowo zaprzepaścimy niepowtarzalną często szansę na uzyskanie dotacji. Źle skonstruowany wniosek, czy też brak wymaganych dokumentów szybko skończą nasze marzenia o dotacjach.

Właściwe przygotowanie wniosku o dotację

Nawet pewnie nie zdajesz sobie sprawy z tego ilu jest doświadczonych doradców, którzy oferują skuteczną pomoc w uzyskaniu dotacji
Autor zdjęcia: NAVSEA Corona

W przypadku ubiegania się o przyznanie dotacji, najważniejszą sprawą jest prawidłowe wypełnienie wniosku. Jest to tak naprawdę punkt wyjścia, od którego należy zacząć. Choć znaleźć można wytyczne mówiące o tym, co powinno się w nim zawrzeć, dla laika jego przygotowanie wcale nie jest proste. Trzeba, bowiem tak naprawdę wiedzieć, co chce się w nim zawrzeć, a przede wszystkim jak to ująć żeby przekonać komisję do tego, by to właśnie nam a nie komuś innemu przyznała środki. W końcu przyznanie dotacji ma charakter konkursu – wygrywają najlepsi.